Važiavimas riedučiais – puiki ir plačiai naudojama alternatyva kitų sporto šakų atstovų. Vasaros sezono metu juos apsiauna ledo ritulininkai žaisdami gatvės ritulį, kalnų slidininkai lavina slalomo įgūdžius leisdamiesi nuo nuokalnių, lygumų slidininkai palaiko fizinę formą ir tobulina techniką, be to, tai puiki alternatyva ir bėgimui. Riedant žmogaus kūnas intensyviai dirba nepatirdamas smūgių ir streso. Apie visas naudas „IKI Velomaratonui“ papasakojo „Terrasport“ atstovas ir važiavimo riedučiais treneris Viktoras Zaubidovas.
Anot V. Zaubidovo, važinėjimas riedučiais – tai sporto šaka, reikalaujanti koordinacijos ir fizinio pasiruošimo. Čia kūnas dirba labai tolygiai, gauna tokias pačias apkrovas į abi kojas ir į abi rankas. Kadangi visi raumenys dirba vienodai, jie vystosi harmoningai ir simetriškai.
Sportuojant didžiausias krūvis tenka kojų raumenims, sėdmenims, stiprėja nugaros ir liemens raumenys, nes važiuojama kiek prisilenkus, todėl nugara nuolat įtempta, dalis krūvio tenka pečiams, mentims. Kai kurie riedutininkai važiuoja su lygumų slidinėjimo lazdomis, tuomet intensyviai dirba ir rankų raumenys. Taigi riedučiai – viso kūno subalansuota treniruotė.
Tai yra intensyvi kardiotreniruotė. Jos metu stiprinama širdis, kraujagyslių sistema, gerėja plaučių ventiliacija ir didėja jų tūris. Važiuojant riedučiais sąnariai patiria minimalias apkrovas, riedučių kontaktas su danga yra švelnus ir minkštas. Dėl to, po traumų atsigaunantiems sportininkams ar su sąnariais problemų turintiems žmonėms dažai rekomenduojama važinėti riedučiais. Negana to, važinėjant riedučiais gerėja koordinacija, kūno balansas, plastika, judesių estetika, lavinama laikysena ir eisena.
Riedučiai taip pat yra vienas efektyviausių kalorijų degintojų. Skaičiuojama, kad 80 kilogramų sveriantis žmogus per valandą vidutiniu greičiu važinėdamas riedučiais sudegina apie 900 kcal. Palyginimui – tiek kalorijų norintiems sudeginti bėgikams per valandą reikėtų nubėgti daugiau nei 12 kilometrų.