Dviračio priežiūra: viskas paprasčiau, kai žinai ką ir kada daryti

Dviračio priežiūra: viskas paprasčiau, kai žinai ką ir kada daryti

Kasdien važiuojate į darbą dviračiu, savaitgaliais leidžiate laiką keliaudami dviračiu, išsiruošėte į dviračių žygį su draugais – visais atvejais skirkite šiek tiek dėmesio dviračio priežiūrai ir jis tarnaus daug ilgiau.

Kokia yra tradicinė dviračio priežiūra?

Dviračio priežiūra neturėtų būti sudėtinga užduotis. Jei reguliariai jį valysite, tikrai nesigailėsite. Pagrindiniai žingsniai:

  1. Purvo pašalinimas. Nepraleiskite šio etapo. Nuvalykite purvą, dulkes ir susikaupusius riebalus nuo dviračio dalių bent kartą per mėnesį. Jei praleisite šį etapą – visi kiti žingsniai bus neefektyvūs.
  2. Valymas. Nuplaukite, išvalykite visas dalis ir užtvirtinkite pirmame žingsnyje atliktą darbą. Jūsų dviratis turi blizgėti. Patartina tai daryti kartą per mėnesį, kad dviratis būtų puikios būklės.
  3. Tepimas. Tepalas padidins jūsų pavarų tarnavimo laiką, sumažindamas trintį. Rekomenduojama tai daryti kas dvi savaites. Ir dviratis riedės taip, kaip ir turėtų.

Patikrinkite padangų slėgį

Reguliariai pasitikrinkite slėgį padangose. Tai vienas iš kritinių dviračių priežiūros dalykų. Slėgio skirtumas ar neatitikimas gali stipriai paveikti važiavimo komfortą bei kokybę. Jei minate kasdien, pasitikrinkite 3–4 kartus per savaitę. Nustebsite, kiek daug oro išleidžia padangos. Tai dažnai labai priklauso nuo jūsų padangų tipo, kūno svorio, sąlygų, kuriomis važiuojate, ir kelio dangos. Paprastai kuo platesnės padangos, tuo mažesnis oro slėgis, nors protinga laikytis gamintojo pasiūlyto oro slėgio kuris nurodytas ant padangos. Įprastas PSI (svaras kvadratiniam coliui) yra 80–120. 

dviračio priežiūra

Patikrinkite visas veržles ir varžtus

Kad dviratis nepradėtų byrėti pačiu netinkamiausiu metu, patartina pasitikrinti visus suveržimus reguliariai. Jei važinėjate kasdien, didelius atstumus – darykite tai bent kartą per savaitę. Jei seniai važiavote dviračiu – pasitikrinkite prieš pradėdami kelionę. Varžtai ir veržlės laiko visą dviratį vienoje visumoje, tad nors vieno iš jų netinkamas užveržimas, gali sukelti nemenkų nepatogumų.

Pats paprasčiausias būdas pasitikrinti – pakelkite ir lengvai trinktelėkite dviračių į žemę. Jei negirdite jokių pašalinių garsų, nenukrito jokia detalė – tikėtina, kad viskas gerai.

Niekada nėra vienos taisyklės, kiek stipriai turi būti priveržta atskiros dalys. Patartina laikyti gamintojo rekomendacijų. Nes įtakos kokybei, netgi susižalojimui gali turėti tiek nepriveržta, tiek per stipriai priveržta dalis.

dviračio priežiūra

Patikrinkite stabdžius

Tikriausiai pats svarbiausias dalykas yra puikiai veikiantys stabdžiai, ypač jei mėgstate leistis nuo kalnų bei kalnelių. 

Keletas patarimų, kaip patikrinti stabdžius. Spauskite stabdžių rankenėlę ir įsitikinkite, kad ji atlieka savo funkciją. 

Patikrinkite stabdžių kaladėles. Paprastai jos turi nusidėvėjimo indikatorius, – įsitikinkite, kad nepasiekta leistina riba.

Nuvalykite diskinius stabdžius. Prižiūrėkite, kad rotatoriai būtų neužteršti purvu ir švarūs. Valymui naudokite tik tam specialiai skirtą valiklį.

dviračio priežiūra

Pavarų reguliavimas

Jei retai važinėjate dviračiu, galite pastebėti, kad pavaros neveikia taip, kaip turėtų.

Jei nusprendėte patikrinti ir sureguliuoti pavaras patys, keli patarimai:

  • Pakabinkite dviratį patogiai ant specialaus stovo ir patikrinkite, ar kabelį reikia priveržti, ar atlaisvinti
  • Perkelkite grandinę ant mažiausios žvaigždės gale ir priekyje
  • Sukite pedalus, perjunginėkite pavaras ir stebėkite. Jei grandinė peršoka ant kitos žvaigždės sunkiai – priveržkite, jei lengvai – atlaisvinkite pavarų reguliavimo varžtą

priežiūra

 

 

Norite išbandyti prieš pirkdami? 

Neproblema! DECATHLON Vilniaus parduotuvėje startavo sporto inventoriaus nuoma, kuri leidžia sutaupyti pinigų jeigu prekė jums yra reikalinga tik trumpam arba pratestuoti produktą prieš jį įsigyjant. Kreipkitės į dviračių dirbtuves telefonu +37069101128, o daugiau informacijos rasite čia