Dviračių sportas Lietuvoje sparčiai populiarėja, įtraukdamas vis daugiau žmonių į šį aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą. Vienas iš pavyzdžių, kaip dviračių aistra gali nuvesti į didžiausias pergales, yra Tomas Micė, 37-erių metų informacinių technologijų srityje dirbantis dviejų vaikų tėtis. Jo meilė dviračiams ir atkaklus darbas atvedė jį į pergalę 2023-ųjų „IKI Velomaratone“. Interviu metu Tomas pasidalijo savo istorija, treniruočių paslaptimis ir patarimais, kaip siekti aukštumų dviračių sporte.
Talentą išugdyti padėjo trenerio drąsinimas
Tomas prisimena, kad nuo pat vaikystės buvo aktyvus ir sportiškas, mėgo važinėtis dviračiu, žaisti krepšinį bei kitus sportinius žaidimus. Tačiau tikrieji žingsniai link dviračių sporto buvo žengti mokykloje, išgirdus apie dviračių būrelį, kurį tuomet lankė artimas Tomo draugas. „Būdamas 8-tokas mokykloje išgirdau, kad vienas vaikinas lanko dviračių sporto būrelį. Labai susidomėjau, nes pats labai mėgau važinėti dviračiu,“ – dalinasi Tomas. Neilgai trukus jaunas vaikinas pradėjo pirmąją dviračių treniruotę pas trenerį Vytautą Juchnevičių, kuris ir padėjo Tomui pamilti dviračių sportą bei siekti pergalių.
Pergalę 2023-ųjų metų „IKI Velomaratone“ iškovoti padėjo šeima
Dieną prieš varžybas Tomas su šeima leido laiką sodyboje už miesto. „Nors su šeima buvome sodyboje, nutariau vakare važiuoti vienas namo ir tinkamai pailsėti. Kai kurie draugai juokėsi, kad pernelyg jaudinuosi,“ – pasakoja jis. Varžybų rytas prasidėjo įprastai, emocijos buvo geros. Tomas jautė šiek tiek jaudulio, ypač dėl to, kad 2023-ųjų metų „IKI Velomaratone“ trūko keletos stipriausių konkurentų, tad daug dalyvių jautė, kad tai puiki proga pasižymėti. „Lenktynės buvo pakankamai aktyvios, fiziškai jaučiausi neblogai, nors neatrodė, kad tai yra ta diena, kai galiu parodyti geriausią, ką galiu.“
Varžybų metu Tomas susidūrė su nedideliais iššūkiais, tačiau jie netapo kliūtimi pergalės siekiui. „Antrame rate ant akmenimis grįstos gatvės pamečiau gertuvę, kas man beveik nenutinka. Sušaukiau žmonai, kad reikia gertuvės, ir kitame rate ji padavė man sūnaus gertuvę. Ačiū jai!“ – prisimena sportininkas. Lenktynių pabaigoje, likus porai kilometrų iki finišo, Tomas jautėsi ramus ir pasitikintis savo jėgomis. „Būtent tą finišo sprintą žinojau puikiai – jis yra pakankamai sudėtingas, ir šią patirtį išnaudojau paskutiniame posūkyje.“
Patarimas būsimiesiems dalyviams – mėgautis ir nebijoti
Paklaustas, kokį patarimą duotų šių metų IKI Velomaratono dalyviams, Tomas pabrėžia, kad norint pasiruošti „IKI Velomaratonui“, reikia į treniruotes įtraukti tam tikrus specifinius dalykus. „Tai yra dinamiškos varžybos, netrūksta posūkių, tad į treniruotes reikėtų įtraukti trumpų aktyvių intervalų,“ – rekomenduoja jis. Taip pat pataria naujokams tiesiog mėgautis varžybomis ir nesijaudinti dėl rezultatų. „Nėra ko bijoti ar pergyventi, tad dalyvauti, dalyvauti ir tik dalyvauti!“
Tomas Micė yra puikus pavyzdys, kaip aistra sportui gali transformuoti gyvenimą ir atnešti didelių pasiekimų. Jo pergalė praėjusių metų „IKI Velomaratone“ ne tik parodo jo gebėjimus ir atsidavimą, bet ir įkvepia kitus dviratininkus siekti aukštumų. Tomas savo patirtimi ir patarimais skatina visus dviračių sporto entuziastus išbandyti save didžiausiose dviračių lenktynėse Baltijos šalyse ir mėgautis kiekvienu kilometru.
Priešpaskutinį vasaros sekmadienį (rugpjūčio 18 d.) vyksiantis „IKI Velomaratonas“ kviečia išbandyti jėgas viename iš penkių važiavimų: CRAMO Sport bei Semi-Sport važiavime dalyviai galės rinktis 100 arba 50 km distanciją. DECATHLON Dviračių mėgėjų važiavime bus galima pasirinkti tarp 10, 20 arba 30 km distancijų. EARLY RIDER Vaikų važiavime jaunieji dviratininkai bei TERRASPORT riedučių, paspirtukų ir riedlenčių važiavimo dalyviai įveiks 2,4 km atstumą. 15-tąjį kartą vykstantis renginys yra didžiausias dviračių renginys visose Baltijos šalyse. Dalyviai registruotis gali: www.ikivelomaratonas.lt.
Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.