Išmokus važiuoti dviračiu šie įgūdžiai lieka visam gyvenimui. o dviratis tampa ne tik sporto priemonė, bet ir gerai nuteikiančiu laiko praleidimo būdu. Dviračių akademijos treneriai dalinasi tėvams skirtais patarimais, jog mokymosi procesas vaikams teiktų vien geras emocijas, o tėvai būtų ramūs dėl vaikų saugumo.
- Atsižvelkime į vaiko norus. Visų pirmą, turime žinoti ar vaikas pats nori mokytis važiuoti dviračiu – verčiant kažką išmokti ar daryti, procesas taps neefektyvus, sudėtingas ir nekeliantis teigiamų emocijų nei tėvams, nei tuo labiau vaikui.
- Mokymosi procesas – ne varginantis darbas. Ši veikla turi būti nesudėtinga ir smagi, nes priešingai, jei tai taps sunkiu darbu vaikas blokuos gaunamą informaciją ir gali dingti noras išmokti važiuoti dviračiu.
- Atlikite namų darbus – išsirinkite tinkamą vietą pamokoms. Pirmiems važiavimams pasirinkite saugią aplinką, kur yra daug laisvos erdvės, nėra kliūčių, kelias yra lygus ir saugus. Įsitikinkite, kad pasirinkote, tokią erdvę kur yra geras matomumas ir netikėtai neįvažiuos kitos transporto priemonės.
- Vairas tik vaiko, o ne suaugusiųjų rankose. Kad mokymosi procesas vyktų efektyviau ir atžala greičiau išmoktų saugiai važiuoti dviračiu, leiskite jam pačiam vairuoti ir laikyti vairą, tačiau dėl mažojo saugumo prilaikykite už balnelio / dviračio sėdynės. Tokiu būdų vaikas greičiau pajus dviratį ir išmoks tinkamai jį valdyti.
- Pirmiausia važiuojame tiesiai, visi kiti triukai – po to. Iš pradžių vaikas turi išmokti laikyti pusiausvyrą ant dviračio, tik vėliau mokykite kitų važiavimo elementų. Šio proceso neskubinkite, kadangi vaikas nejausdamas gerai pusiausvyros, negalės saugiai atlikti kitų vairavimo elementų.
- Džiaukimės. Nepamirškime skatinti, motyvuoti, apdovanoti ir kartu pasidžiaugti mažomis vaikų pergalėmis!