Elektriniai paspirtukai per pastaruosius metus užkariavo tokius didžiuosius Europos miestus, kaip Paryžius ar Madridas. Tokią pačią tendenciją matome ir Vilniuje – šios ekologiškos bei kompaktiškos transporto priemonės prisideda prie darnaus judumo principų, kuriais siekia gyventi sostinė. Elektrinių paspirtukų populiarėjimą rodo ir Lietuvos statistikos departamentas, kurio duomenimis vien per 2018 m. pirmą pusmetį į šalį buvo importuota virš 8 tūkst. dviračių priemonių su elektriniu varikliu (paspirtukų, riedžių ir kt.). Be akivaizdaus rinkos poreikio, matomi ir kitokie elektrinių paspirtukų populiarumo įrodymai: šiais metais pristatyta elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga; neseniai paskelbtas atskiras, vien elektriniams paspirtukams dedikuotas važiavimas Vilniaus dviračių maratone.
Jau dešimtąjį kartą vykstantis „IKI Velomaratonas“ ne vienerius metus į dviračių maratoną įtraukia įvairius važiavimus – riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir kt. Šiais metais organizatoriai nori atkreipti dėmesį ir į kitą ekologišką transporto priemonę – elektrinį paspirtuką. „Savivaldybės duomenimis, vilniečiai apie 28 % kelionės laiko praleidžia spūstyse. Natūralu, jog gyventojai ieško alternatyvių judėjimo priemonių. Viena iš mūsų vertybių – ekologija, todėl šiuo važiavimu norime skatinti ekologišką gyvenimo būdą, aktyvų laisvalaikį ir alternatyvias transporto priemones“ – komentavo „IKI Velomaratonas“ projekto vadovė Goda Mankutė.
Nors maratone visi likę dalyviai dalyvauja žmogaus jėga varomomis sausumos transporto priemonėmis, organizatoriai skatina tiek renginyje, tiek kasdieniniame gyvenime į elektrinių paspirtukų vairuotojus žvelgti tolerantiškai: „Tai staiga mus užklupusi naujovė. Reikia laiko išmokti vieniems kitus pastebėti, saugoti save ir aplinkinius. Tikime, jog šiuo važiavimu padėsime skatinti saugų ir tolerantišką judėjimą sostinės ir visos Lietuvos keliuose įvairiomis transporto priemonėmis“ – teigė Goda Mankutė.