Draudimo bendrovė ERGO Lietuvoje primena: važiavimas dviračiu – sveika ir smagi pramoga vaikams, tačiau svarbu pasirūpinti mažųjų dviratininkų saugumu. Draudimo specialistai ragina kuo anksčiau išmokti svarbiausias taisykles ir į šeimos keliones dviračiu leistis tinkamai pasiruošus!
Patarimais drauge su ERGO dalijasi dviračių treneris Vaidas Rimkus.
Tinkama apranga. Visų pirma, vaikai privalo dėvėti šalmą. Taip pat labai rekomenduotina užmauti pirštinaites – taip griuvimo atveju pavyks apsaugoti delnus. Visgi krentant, dažniausiai nukenčia keliai, tad itin pravartu vaiką aprengti ilgesnėmis kelnėmis.
Saugi aplinka. Planuodami pasivažinėjimą su vaiku, rinkitės vietas, kur mažesnis judėjimas, ne tiek daug praeivių, keliai ir takeliai gerai žinomi ir vaiką galite nuolat matyti. Pažįstama ar rami vieta sukels mažiau streso jaunajam dviratininkui, taip pat būsite tikri, kad vaikui neteks netikėtai nusileisti nuo didelio kalno.
Dviračių tako taisyklės. Vaikams labai svarbu suprasti eismo dviračių takuose principus: laikytis dešinės, kertant kelią – nulipti nuo dviračio, pažinti pagrindinius kelio ženklus. Tėvai turėtų paaiškinti, kodėl ir kokių KET taisyklių, minant pedalus, būtina laikytis.
Poilsis ir vanduo. Vaikams važinėjant dviračiu, rekomenduojama kas 15–20 min. stabtelėti pertraukėlėms. Atsigerkite vandens, turėkite vaisių ar daržovių užkandžiams. Tokios pertraukėlės taip pat taps puikiu įpročiu – aktyviai leidžiant laisvalaikį, sveikai užkandžiauti.Mažiesiems pasivažinėjimas dviračiu neturėtų virsti varžybomis ar nuvažiuotų kilometrų skaičiavimu. Tėvų užduotis – sužadinti smalsumą ir norą judėti. Kelionė iki naujo objekto ar kitos įdomios vietovės gali tapti puikia motyvacija, kaip ir išvyka pas seniai aplankytą draugą ar senelius.
Kai kurių nemalonumų krentant, griūnant ar virstant išvengti nepavyksta. Tačiau ERGO primena, kad šiais atvejais nuo netikėtų išlaidų gali apsaugoti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Daugiau informacijos apie šią paslaugą čia.